„Otwórz się na pomoc”, to kampania do której przyłączyła się Gmina Dąbrowa Tarnowska. To interaktywny projekt o zdrowiu psychicznym i uzależnieniu od Internetu, skierowany dla młodzieży oraz rodziców i opiekunów.
Projekt pomoże zmierzyć się ze słabościami i uzależnieniem od gier komputerowych. Młode osoby nie tylko w łatwy sposób uzależniają się od komputera, smartfona doświadczając bardzo często w świecie wirtualnym takich zjawisk jak hejt czy przemoc słowna. Uzależnienie od Internetu powoduje poważne problemy psychiczne i ma wpływ na życie całych rodzin, zwłaszcza w tak trudnym okresie, jak czas lockdownu. 

Projekt “Otwórz się na pomoc” to interaktywny film poświęcony problemowi uzależnienia dzieci od komputera i internetu. Zadaniem widzów jest pokierowanie losami 12-letniego chłopca, który musi zmierzyć się z własnymi słabościami i uzależnieniem od gier komputerowych.
Pokieruj losami 12 – letniego Dominika w interaktywnym filmie, który musi zmierzyć się z własnymi słabościami, zatapiając się w świecie cyfrowego uzależnienia. To jak zakończy się jego historia zależy tylko od Ciebie.

Kliknij i otwórz się na pomoc TUTAJ

OtworzsienapomocGDT20211 Gmina Dąbrowa Tarnowska włączyła się do projektu Otwórz się na pomoc             W projekcie „Otwórz się na pomoc” przygotowana została również specjalna sekcja „Prawdziwe historie”, którą poświęcono problemowi zdrowia psychicznego i przedstawiono historie dzieci borykających się z problemami m.in., hejtu i przemocy w sieci, depresji czy uzależnieniu od alkoholu.
            Ponadto wydany został również poradnik, który będzie dystrybuowany szczególnie wśród seniorów.

Otwórz się na pomoc Gmina Dąbrowa Tarnowska 20211 Gmina Dąbrowa Tarnowska włączyła się do projektu Otwórz się na pomocCZAS W INTERNECIE A UZALEŻNIENIE:

            Na co przede wszystkim warto zwrócić uwagę, gdy podejrzewamy, że dziecko może być uzależnione od Internetu:
–         jeśli dziecko kłamie, pytane o to, ile czasu spędza w Internecie,
–         jeśli spędzanie czasu w internecie jest przyczyną rezygnacji z innych zainteresowań
–         jeśli dziecko reaguje rozdrażnieniem lub agresją, gdy nie może korzystać z urządzeń elektronicznych
–         jeśli podejmuje próby ograniczenia korzystania z internetu, które kończą się niepowodzeniem,
–         jeśli korzystanie z internetu powoduje zaniedbywanie obowiązków szkolnych i domowych,

            Jeżeli występują niektóre z powyższych objawów, należy podjąć zdecydowane działania korygujące a w przypadku trudności z rozwiązaniem problemu samodzielnie warto zainteresować się profesjonalną diagnostyką problemu przy wsparciu specjalistów.

 POTRZEBUJESZ POMOCY? NIE CZEKAJ?

ośrodki pomocowe Gmina Dąbrowa Tarnowska1 Gmina Dąbrowa Tarnowska włączyła się do projektu Otwórz się na pomoc Powiedz STOP ośrodki GDT1 Gmina Dąbrowa Tarnowska włączyła się do projektu Otwórz się na pomoc