W atmosferze niedawno obchodzonych Świąt Bożego Narodzenia rywalizowali 14 stycznia na scenie DDK, śpiewając na chwałę Pana kolędy i pastorałki uczestnicy eliminacji gminnych VII Festiwalu Kolęd. Finałowe zmagania z udziałem laureatów podobnych eliminacji dla Radgoszczy odbędą się w najbliższą niedzielę 19 stycznia (początek o 14:00 – ponownie w DDK).
Do konkursu zostało zgłoszonych 46 podmiotów (zespoły i soliści z 3 przedszkoli (miejskie nr 2, Lipiny i Smęgorzów) oraz 7 szkół gminnych: nr 1, 2 i 3 z Dąbrowy Tarnowskiej, Nieczajny Górnej, Smęgorzowa, Żelazówki.
Prezentacje konkursowe oceniała komisja w składzie: Krystyna Szymańska (Przewodnicząca), Rafał Traczyk, Jarosław Streb
.

Wyniki konkursu w poszczególnych kategoriach wiekowych:

  • przedszkola, zespoły:
    I miejsce – „KRASNOLUDKI” (Przedszkole w Lipinach)
    II miejsce – „BIEDRONECZKI” (Przedszkole nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej),
  • przedszkola, soliści:
    I miejsce – Julia Kogut (Przedszkole w Smęgorzowie)
    II miejsce – Anna Nowak (Przedszkole nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
    III miejsce – Oliwia Gawęda (Przedszkole nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
  • szkoły podstawowe – klasy I-II, soliści:
    I miejsce ex aequo – Magdalena Mol i Martyna Pater (Szkoła Podstawowa nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej)
    II miejsce – Emilia Bodziony (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żelazówce)
    III miejsce – Zofia Ciećko (Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej),
  • szkoły podstawowe – klasy III-IV, soliści:
    I miejsce – Judyta Kądzielawa (Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
    II miejsce – Kinga Fido (Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
    III miejsce – Adam Ciąbor (Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej)
    wyróżnienie – Aleksandra Kogut (Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie),
  • szkoły podstawowe – klasy V-VI, soliści:
    I miejsce – Tomasz Król (Szkoła Podstawowa w Laskówce Chorąskiej)
    II miejsce – Laura Pikul (Szkoła Podstawowa w Laskówce Chorąskiej)
    III miejsce – Marlena Maziarz (Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej),
  • szkoły podstawowe – klasy VII-VIII, soliści:
    I miejsce – Amelia Marszałek (Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
    II miejsce – Emilia Kowal (Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie)
    III miejsce – Marlena Maziarz (Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej)
  • szkoły podstawowe – klasy I-III, zespoły:
    I miejsce – „JEDYNECZKI” (Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
    II miejsce – „DZWONECZKI” (Szkoła Podstawowa w Lipinach)
    III miejsce – „PĘDZIWIATR” (Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
    wyróżnienie – „A-PSIK!” (Szkoła Podstawowa w Laskówce Chorąskiej),
  • szkoły podstawowe – klasy IV-VI, zespoły:
    I miejsce – „CANTATA” (Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej)
    II miejsce – „RE MI DO” (Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
    III miejsce – „RACH CIACH” (Szkoła Podstawowa w Laskówce Chorąskiej),
  • szkoły podstawowe – klasy VII-VIII, zespoły:
    I miejsce – Duet Julia Marek i Kacper Orszulak (Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
    II miejsce – „SIOSTRY” (Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej)
    III miejsce – „DO RE MI” (Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Dąbrowski Dom Kultury zapewnił wszystkim pamiątkowe dyplomy oraz nagrody dla laureatów.

FOTOREPORTAŻ W GALERII DDK
%foto UMDT  %foto UMDT