W piątek 8grudnia 2017 roku na Krytej Pływalni w Dąbrowie Tarnowskiej przeprowadzone zostały Mikołajkowe Zawody Pływackie. Kilka minut po godzinie 17:30 kierownik Referatu Kultury Fizycznej i Sportu Urzędu Miejskiego Piotr Zając serdecznie przywitał w imieniu Świętego Mikołaja oraz Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego licznie zgromadzonych zawodników, rodziców oraz kibiców i zaprosił do rywalizacji.
Uczestnicy zawodów pływali na dystansach przystosowanych do wieku: przedszkolaki 12,5 m, szkoła podstawowa 25 m, gimnazjum oraz OPEN 50 m.
Nad prawidłowym przebiegiem zmagań czuwali sędziowie Anna Jastrząb, Bartłomiej Błoniarz oraz Aneta Dernoga – Rokita.

 Wyniki rywalizacji:

Przedszkolaki

Rocznik 2012
I miejsce – Maciej Celiński
I miejsce – Lena Loraj
II miejsce – Kamila Łos

Rocznik 2011
I miejsce – Izabela Świerzyńska
I miejsce – Antoni Kluza
II miejsce – Maciej Zych

Szkoła Podstawowa

Rocznik 2010
I miejsce- Gabriela Hajdas (59,58)
I miejsce – Paweł Wadach (1:09,46)

Rocznik 2009
I miejsce – Emilia Kmieć (33,24)
II miejsce – Paulina Adamczyk (40,60)
III miejsce – Zuzanna Łos (41,15)
IV miejsce – Aleksandra Chmura (43,58)
V miejsce – Magdalena Celińska (50,23)

I miejsce – Patryk Marek (31,21)
II miejsce – Mateusz Cioch (32,18)
III miejsce – Bartosz Bator (37,30)
IV miejsce – Jakub Trela (53,45)

Rocznik 2008
I miejsce – Agnieszka Czop (24,24)
II miejsce – Aleksandra Światłowska (30,40)
III miejsce – Martyna Warzała

I miejsce – Marcel Błonisrz (25,38)

Rocznik 2007
I miejsce – Karol Cholewa (kategoria indywidualna )

I miejsce – Oliwia Banek (19.39)
II miejsce – Maja Lis (19,51)
III miejsce – Julia Kupiec (22,51)
IV miejsce – Karolina Bator (23,76)
V miejsce – Patrycja Adamczak (25,61)

I miejsce – Maciej Grzebyk (17,20)
II miejsce – Bartłomiej Cioch (20,64)
III miejsce – Szymon Biedroński (24,27)
IV miejsce – Kamil Chmura (26,04)
V miejsce – Szymon Kruk (28,44)
VI miejsce – Szymon Kruk (31,44)
VII miejsce – Kacper Burzec (34,49)
VIII miejsce – Maksymilian Burzec (34,74)

Rocznik 2006
I miejsce – Magdalena Waryas (25,75)

I miejsce – Bartosz Dziurda (20,77)

Rocznik 2005
I miejsce – Amelia Panek (21,27)

I miejsce – Filip Banek (14,97)
II miejsce – Jędrzej Łuszcz (16,99)
III miejsce – Adrian Curyło (17,68)
IV miejsce – Maciej Hajdas (18,63)
V miejsce – Aleksander Chmura (28,74)

Rocznik 2004
I miejsce – Kacper Sosin (16,85)

Gimnazjum
Rocznik 2003

I miejsce – Martyna Tytro (41,57)

I miejsce – Jakub Rembowski (34,83)
II miejsce – Norbert Sajdak (35,65)

OPEN
I miejsce – Oliwia Banek (44,12)
II miejsce – Maja Lis (45,72)
III miejsce – Martyna Tytro (48,34)
IV miejsce – Julia Kupiec (55,00)
V miejsce – Karolina Bator (1:04,46)

I miejsce – Jakub Wenc (25,32)
II miejsce – Konrad Orwat (31:49)
III miejsce – Filip Banek (32,70)
IV miejsce – Jakub Rembowski (36,97)
V miejsce – Mateusz Trela (37,29)
VI miejsce – Norbert Sajdak (38,30)
VII miejsce – Kacper Sosin (39,40)
VIII miejsce – Adrian Curyło (39,64)
IX miejsce – Jędrzej Łuszcz (40,85)
X miejsce – Maciej Grzebyk (42,16)
XI miejsce – Bartosz Dziurda (44,38)
XII miejsce – Przemysław Lekarczyk (45,20)
XIII miejsce – Bartłomiej Cioch (49,09)
XIV miejsce – Andrzej Duda (1:00,04)

         Po zakończonej rywalizacji nadeszła pora na nagrody, które ufundowali: Sklep Pływacki Tri Magic Dąbrowa Tarnowska, PSB Mrówka Dąbrowa Tarnowska, Bar Tortuga, Burmistrz Gminy Dąbrowa Tarnowska.
Na każdego z zawodników czekały pamiątkowe dyplomy, a zawodnicy z miejsc I – III nagrodzeni zostali medalami oraz specjalnymi nagrodami od sponsorów.
Nagrody wręczali Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Pan Krzysztof Kaczmarski, Święty Mikołaj, PSB Mrówka oraz kierownik Refearu Kultury Fizycznej Pan Piotr Zając.
Na zakończenie wśród wszystkich zawodników rozlosowane zostały dodatkowe nagrody. Serdecznie dziękujemy firmom: Sklep Pływacki Tri Magic Dąbrowa Tarnowska, PSB Mrówka Dąbrowa Tarnowska, Bar Tortuga.
Zapraszamy na kolejne Zawody Walentynkowe.