Eliminacje Powiatowe XI Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Poszukiwania” odbyły się 12 października 2018 r. w Dąbrowskim Domu Kultury z udziałem blisko 50 uczestników, eliminacje powiatowe XI Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Poszukiwania”. Turniej finałowy dla laureatów miejsc medalowych z eliminacji w Dąbrowie, Żabnie (powiat tarnowski) i Brzesku (powiat brzeski) zaplanowano ponownie w DDK na 25 października.
Organizatorami turnieju są: Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu, Dąbrowski Dom Kultury, Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku i Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie, organizatorem eliminacji dla powiatu dąbrowskiego był Dąbrowski Dom Kultury.

Patronat objął Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej.
Konkurs odbył się w 3 kategoriach wiekowych (szkoły podstawowe – klasy IV-VI, szkoły podstawowe – klasy VII-VIII wraz z oddziałami gimnazjalnymi i młodzież ponadgimnazjalna) w dwóch tematycznych (turniej poezji śpiewanej i recytatorski).

Wyniki eliminacji w Dąbrowie Tarnowskiej:

Turniej recytatorski – kat. wiekowa I:
Komisja w składzie: Ilona Stanaszek (Przewodnicząca), Bogumiła Miodowska-Ćwierz, Paweł Chojnowski po wysłuchaniu 17 uczestników przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:
I miejsce – Izabela Chmura (PSP  w Smęgorzowie)
II miejsce ex aequo – Julia Warzecha  (PSP w Szczucinie) i Weronika Ryczek (PSP  w Smęgorzowie)
III miejsce  ex aequo – Hubert Lichorobiec  (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Oliwia Kostecka (PSP w Szczucinie)
oraz wyróżnienia: Nicola Kapinos (PSP w Borkach), Kacper Wąż (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Kamila Dzięgiel (PSP w Woli Mędrzechowskiej).

Turniej recytatorski – kat. wiekowa II:
Komisja w składzie: Marta Warias (Przewodnicząca), Danuta Szczygieł, Barbara Irla, po wysłuchaniu 18 uczestników przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:
I miejsce – Julia Kądzielawa (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
II  miejsce – Piotr Furgał (SP Zabrnie)
III miejsce – Anna Stochlińska (SP Borki), Joanna Kozaczka (SP Smęgorzów)
oraz wyróżnienie dla Patrycja Furgał (SP Zabrnie).

Turniej recytatorski – kat. wiekowa III:
Komisja w składzie: Marta Warias (Przewodnicząca), Danuta Szczygieł, Barbara Irla, po wysłuchaniu 3 uczestników przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:
I miejsce – Oliwia Trójniak (I LO w Dąbrowie Tarnowskiej)
II  miejsce – Martyna Lechowska (I LO w Dąbrowie Tarnowskej)
III miejsce – Klaudia Mikuła (I LO w Dąbrowie Tarnowskiej).

Turniej poezji śpiewanej (zgłosiło się 5 przedstawicieli – tylko w kat. wiekowej II):
Komisja w składzie: Monika Kuta (Przewodnicząca), Ilona Stanaszek, Bogumiła Miodowska-Ćwierz  przyznała następujące nagrody:
I miejsce – Daria Pyrcz (PSP nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej)
II  miejsce ex aequo – Gabriela Nowak (PSP w Szczucinie) i Julia Marek (PSP nr 1                 w Dąbrowie Tarnowskiej)
III miejsce – nie przyznano
oraz wyróżnienie – Aleksandra Rustowicz (PSP w Szczucinie) i Aleksandra Toczek (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej).

Do finału zakwalifikowano laureatów miejsc I-III w poszczególnych kategoriach, łącznie – 15 osób.