W niedzielne popołudnie 20 sierpnia br. sołectwo Gruszów Wielki dziękowało za plony. Dożynki wiejskie, z tradycyjnymi przyśpiewkami i obrzędami przygotowane zostały przez Stowarzyszenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gruszowie Wielkim, kierowane przez Prezes Józefę Taraskę, która jest również sołtysem wsi i radną Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej. Występowały dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego wraz z muzykami z kapeli podwórkowej Dąbrowskiego Domu Kultury. Podczas wydarzenia gminę Dąbrowa Tarnowska reprezentował Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Zastępca Burmistrza Stanisław Ryczek, radny Rady Miejskiej Zygmunt Kułaga i dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Anna Jastrzębiec Witowska. Przybyli także przedstawicieli władz powiatowych: Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Członek Zarządu Andrzej Giza.

Przygotowano wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży, w tym dmuchane miasteczko, zabawy edukacyjne prowadzone przez druhów z ODP Gruszów Wielki i animacje muzyczne w wykonaniu zespołu Gabi Band. Zadbano też o edukacyjny wymiar imprezy, która miała charakter profilaktyczny, ukazując młodym ludziom uroki wspólnej zabawy bez dopalaczy i innych używek, powodujących uzależnienia i niekorzystnych dla zdrowia. Zadbano też o kulinaria, przygotowane na bazie lokalnych produktów. Uczestnicy festynu mogli skosztować tradycyjnych potraw i wypieków.

%name Obrzęd dożynkowy i festyn profilaktyczny w Gruszowie Wielkim %name Obrzęd dożynkowy i festyn profilaktyczny w Gruszowie Wielkim %name Obrzęd dożynkowy i festyn profilaktyczny w Gruszowie Wielkim %name Obrzęd dożynkowy i festyn profilaktyczny w Gruszowie Wielkim %name Obrzęd dożynkowy i festyn profilaktyczny w Gruszowie Wielkim %name Obrzęd dożynkowy i festyn profilaktyczny w Gruszowie Wielkim %name Obrzęd dożynkowy i festyn profilaktyczny w Gruszowie Wielkim %name Obrzęd dożynkowy i festyn profilaktyczny w Gruszowie Wielkim %name Obrzęd dożynkowy i festyn profilaktyczny w Gruszowie Wielkim %name Obrzęd dożynkowy i festyn profilaktyczny w Gruszowie Wielkim %name Obrzęd dożynkowy i festyn profilaktyczny w Gruszowie Wielkim %name Obrzęd dożynkowy i festyn profilaktyczny w Gruszowie Wielkim %name Obrzęd dożynkowy i festyn profilaktyczny w Gruszowie Wielkim %name Obrzęd dożynkowy i festyn profilaktyczny w Gruszowie Wielkim %name Obrzęd dożynkowy i festyn profilaktyczny w Gruszowie Wielkim %name Obrzęd dożynkowy i festyn profilaktyczny w Gruszowie Wielkim %name Obrzęd dożynkowy i festyn profilaktyczny w Gruszowie Wielkim %name Obrzęd dożynkowy i festyn profilaktyczny w Gruszowie Wielkim %name Obrzęd dożynkowy i festyn profilaktyczny w Gruszowie Wielkim %name Obrzęd dożynkowy i festyn profilaktyczny w Gruszowie Wielkim %name Obrzęd dożynkowy i festyn profilaktyczny w Gruszowie Wielkim %name Obrzęd dożynkowy i festyn profilaktyczny w Gruszowie Wielkim %name Obrzęd dożynkowy i festyn profilaktyczny w Gruszowie Wielkim %name Obrzęd dożynkowy i festyn profilaktyczny w Gruszowie Wielkim %name Obrzęd dożynkowy i festyn profilaktyczny w Gruszowie Wielkim %name Obrzęd dożynkowy i festyn profilaktyczny w Gruszowie Wielkim %name Obrzęd dożynkowy i festyn profilaktyczny w Gruszowie Wielkim %name Obrzęd dożynkowy i festyn profilaktyczny w Gruszowie Wielkim