Bogata tradycja biegów przełajowych krzewiących zasadę: „W zdrowym ciele zdrowy duch” oraz promujących wartości wychowawcze związane z patriotyzmem jest w powiecie dąbrowskim podtrzymywana. W piątek 27 września br. nad zalewem w Narożnikach, przy pięknej, jesiennej, słonecznej pogodzie odbył się XXVIII Powiatowy Bieg „Sokoła”, w którym uczestniczyły szkoły podstawowe z gmin: Dąbrowa Tarnowska i Radgoszcz oraz szkoły ponadpodstawowe z terenu powiatu dąbrowskiego. Organizatorami zawodów byli: Dąbrowski Dom Kultury, Urząd Gminy w Radgoszczy, Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej. Patronat honorowy objęli: Lesław Wieczorek – Starosta Powiatu Dąbrowskiego, Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej i Marek Lupa – Wójt Radgoszczy.

Bieg odbył się na trasach wytyczonych wokół zalewu w Narożnikach w gminie Radgoszcz w 4 kategoriach wiekowych: klasy I-III ze szkół podstawowych (bieg na 500 m), klasy IV-VI SP (bieg na 800 m), klasy VII-VIII (bieg na 1200 m) i młodzież ze szkół ponadpodstawowych (biegna 1500 m). W sportowej rywalizacji  wzięło udział prawie 240 zawodników z 16 szkół (7 podstawowych i 4 ponadgimnazjalne). Nagrody, dyplomy i puchary wręczali: Krzysztof Bryk – Wicestarosta Dąbrowski, Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Marek Lupa – Wójt Radgoszczy i goście specjalni przybyli na bieg: Władysław Kosiniak-Kamysz – Prezes PSL oraz pochodzący z Dąbrowy Tarnowskiej Marcin Mikos – Dyrektor ds. technicznych Szpitala Specjalistycznego im. J.Dietla w Krakowie.

%foto UMDT  %foto UMDT

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

– indywidualnie:
Klasy I-III, szkoły podstawowe, dziewczęta:
I miejsce – Daria Toczek (Zarzecze Duże)
II – Wiktoria Chudy (Zarzecze Duże)
III – Nikola Błachaniec (Radgoszcz)
IV – Wiktoria Wajda (Luszowice)
V – Daria Wowak (Nieczajna Górna),

Klasy I-III, szkoły podstawowe, chłopcy:
I miejsce – Jakub Szarek (Radgoszcz)
II – Michał Machnik (Radgoszcz)
III – Mateusz Kijak (Nieczajna Górna)
IV – Adrian Sojka (Nieczajna Górna)
V – Igor Bartoń (Radgoszcz)

Klasy IV-VI, szkoły podstawowe, dziewczęta:
I miejsce – Weronika Piekielniak (Zarzecze Duże)
II – Patrycja Kędzior (Zarzecze Duże)
III – Oliwia Machnik (Radgoszcz)
IV – Wiktoria Błachaniec (Radgoszcz)
V – Nadia Kaper (Radgoszcz)

Klasy IV-VI, szkoły podstawowe, chłopcy:
I miejsce – Piotr Wawrzonek (Zarzecze Duże)
II – Dominik Podosek (Radgoszcz)
III – Dawid Cur (Gruszów Wielki)
IV – Oskar Błachaniec (Radgoszcz)
V – Jakub Zuchora (Radgoszcz)

Klasy VII-VIII, dziewczęta:
I miejsce – Karolina Wawrzonek (Zarzecze Duże)
II – Gabriela Kmieć (Nieczajna Górna)
III – Karolina Kilian (Radgoszcz)
IV – Wiktoria Kacała (Radgoszcz)
V – Klaudia Kacała (Radgoszcz)

Klasy VII-VIII, chłopcy:
I miejsce – Kamil Cudak (Luszowice)
II – Jakub Nęga (Radgoszcz)
III – Piotr Minorczyk (Radgoszcz)
IV – Jakub Bogacz (Radgoszcz)
V – Kacper Kmieć (Luszowice)

Ponadpodstawowe, dziewczęta:
I miejsce – Klaudia Piłat (PCEiKZ w Szczucinie)
II – Julia Saładyga (I LO w Dąbrowie Tarnowskiej)
III – Kinga Saładyga (I LO w Dąbrowie Tarnowskiej)
IV – Aleksandra Wałaszek (I LO w Dąbrowie Tarnowskiej)
V – Kamila Wójcik (I LO w Dąbrowie Tarnowskiej)

Ponadpodstawowe, chłopcy:
I miejsce – Przemysław Wnęk (ZS nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
II – Mateusz Sieradzki (PCEiKZ w Szczucinie)
III – Radosław Kułaga (ZS nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
IV – Szymon Sznajder (PCEiKZ w Szczucinie)
V – Mateusz Kareta (I LO w Dąbrowie Tarnowskiej)

Klasyfikacja zespołowa:

Szkoły podstawowe, klasy I-VI:
I miejsce i Puchar Wójta Radgoszczy – SP w Radgoszczy
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Zarzeczu Dużym
III – Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej

Szkoły podstawowe, klasy VII-VIII:
I miejsce i Puchar Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej – SP w Radgoszczy

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Luszowicach
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Zarzeczu Dużym

Szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce i Puchar Starosty Dąbrowskiego – I LO w Dąbrowie Tarnowskiej
II miejsce – Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie
III miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej
IV – ZSP w Brniu

Organizatorzy ufundowali poczęstunek dla wszystkich (kiełbaski z grilla, napoje gorące), dyplomy dla szkół (miejsca I-III), nagrody rzeczowe i medale (indywidualnie za miejsca I-III medale).