Dąbrowski Dom Kultury, Urząd Gminy, Gminna Biblioteka w Radgoszczy oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brniu po raz siódmy przeprowadzili w Żdżarach Powiatowy Konkurs Recytatorski „Od niepodległości do niepodległości”. Konkurs odbył się 6 listopada 2019 r. w 3 kategoriach wiekowych: dla dzieci ze szkół podstawowych kl.IV-VI, uczniów z kl.VII-VIII i szkół ponadpodstawowych.
Na konkurs napłynęło łącznie 35 zgłoszeń z 9 szkół z powiatu dąbrowskiego (8 szkół podstawowych i 1 ponadpodstawowa). Nagrody książkowe (I-III miejsca i wyróżnienia) oraz poczęstunek  i dyplomy dla wszystkich uczestników ufundowali organizatorzy konkursu.

Komisja artystyczna w składzie: Paweł Chojnowski (Przewodniczący), Małgorzata Bułat (z wyłączeniem kategorii IV-VI), Renata Klimek (kat. IV-VI) i Alicja Błocho, po wysłuchaniu prezentacji postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

  • w kategorii klas VI-VI ze szkół podstawowych:
    I miejsce – Angelika Garstka (SP w Smęgorzowie)
    II miejsce ex aequo
    – Daria Stefańczyk (SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
    i Jagoda Kułaga (Szkoła Podstawowa w Radgoszczy)
    III miejsce ex aequo – Weronika Ryczek (Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie)
    i Aleksandra Tylec (Szkoła Podstawowa w Zalipiu)
    oraz równorzędne wyróżnienia: Oliwia Bułat (Szkoła Podstawowa w Oleśnie),
    Wiktor Majka (Szkoła Podstawowa w Radgoszczy) i Gabriela Lustofin (Szkoła Podstawowa w Mędrzechowie)

%foto UMDT  %foto UMDT%foto UMDT  %foto UMDT

  • w kategorii klas VII-VIIII ze szkół podstawowych:
    I miejsce – Julia Kądzielawa (Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
    II miejsce
    – Izabela Chmura (Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie)
    III miejsce – Artur Ryczek (Szkoła Podstawowa w Radgoszczy)
    oraz równorzędne wyróżnienia: Konrad Zawiłowicz (Szkoła Podstawowa w Radgoszczy), Milena Motyka (Szkoła Podstawowa w Radgoszczy) i Gabriela Kmieć (Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej)

%foto UMDT  %foto UMDT%foto UMDT  %foto UMDT

  • w kategorii szkół ponadpodstawowych:
    I miejsce – Oliwia Trójniak (I LO w Dąbrowie Tarnowskiej)
    II miejsce
    – Aleksandra Kaczocha (I LO w Dąbrowie Tarnowskiej).

%foto UMDT  %foto UMDT

%foto UMDT  %foto UMDT

%foto UMDT  %foto UMDT