13. edycja Powiatowego Przeglądu Dorobku Artystycznego „Płomień” im. Jerzego Brauna przebiegała pod hasłem „Wspomnień czaru”.Niedzielne popołudnie 10 grudnia to szczelnie wypełniona sala Kina „Sokół” i piękne występy wokalistów, zespołów muzycznych oraz tanecznych z kilku gmin powiatu dąbrowskiego. Przez czwartkowe eliminacje na scenie DDK przewinęło się blisko 240 wykonawców, do koncertu laureatów jurorzy zaprosili zdobywców miejsc I-II w poszczególnych kategoriach.
Koncert otworzyła z bardzo dojrzałą interpretacją piosenki „Szyba”, pochodzącego z musicalu „Metro” Julia Kądzielawa (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej). Nagrody i dyplomy zdobywcom miejsc na podium i wyróżnionym wręczali: Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej i w imieniu Marka Lupy – Wójta Radgoszczy – Wiesław Żurawski (Sekretarz Gminy).

Wyniki przeglądu w poszczególnych kategoriach.

  • Wokaliści i zespoły muzyczne

Komisja w składzie: Monika Kuta (Przewodnicząca), Katarzyna Reczek, Joanna Gwóźdź, po prezentacji zgłoszonych uczestników (24 podmioty) przyznała w poszczególnych kategoriach następujące nagrody i wyróżnienia:

  • szkoły podstawowe (klasy I-III, soliści):
    I miejsce – JULIA KUPIEC  (SP w Radgoszczy) – „Bursztynek
    II – Kinga Fido (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) – „Złoty pierścionek”
    III – nie przyznano
    Wyróżnienie – Marcelina Kogut (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) – „Pszczółka Maja”
  • szkoły podstawowe (klasy I-III, zespoły):
    I miejsce – „WESÓŁKI” (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) – „Nie zadzieraj nosa”
    II – „BAJKONUTKI” (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) – „Bajki Pana Andersena”
  • szkoły podstawowe (klasy IV-VI, soliści):
    I miejsce ex aequo – GABRIELA MOL (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) – „A Thousand Years” i KAROL ZAWIŚLAK (SP w Radgoszczy) – „Nie liczę godzin i lat”
    II miejsce – Julia Kądzielawa (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) – „Szyba”
    III miejsce – Julia Kowal (PSP w Smęgorzowie) – „Mały Książę”
    Wyróżnienie – Amelia Marszałek (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) –„Do grającej szafy grosik wrzuć”
  • szkoły podstawowe (klasy IV-VI, zespoły):
    I miejsce – „SCHERZO” (SP w Radgoszczy) – „Dni, których nie znamy”
    II – nie przyznano
    III – Duet Wiktoria Świerczek i Emilia Sokołowska (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) – „Ada, to nie wypada”
    Wyróżnienie – „SYMFONIA” (PSP w Gruszowie Wielkim) – „Ballada wagonowa”
  • klasy VII i oddziały gimnazjalne, soliści:
    I miejsce ex aequo – EMILIA SOJA (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) – „Powróćmy jak za dawnych lat” i DARIA PYRCZ (PSP nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej) – „Jeszcze w zielone gramy”
    II  – Natalia Nędza (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
    III ex aequo – Aleksandra Toczek (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) – „Szabada” i Emilia Juras (SP w Radgoszczy) – „When we were young”
  • gimnazja, zespoły –
    I miejsce – „STACCATO” (SP w Radgoszczy) – „Byłaś dla mnie wszystkim”
    II – „MUZA” (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) – „Ballada wagonowa”
    wyróżnienie – Duet Nikola Gancarz i Bartłomiej Węgiel (PSP w Gruszowie Wielkim) – „Dziwny jest ten świat”,
  • szkoły ponadgimnazjalne, zespoły –
    I i II miejsca nie przyznano
    III – Duet Iza Łapa i Dawid Sowa (ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) – „Ktoś między nami”.

Wokaliści i zespoły taneczne

Komisja w składzie: Marina Hryhorjewa (Przewodnicząca), Paweł Chojnowski, Renata Kimek, po prezentacji zgłoszonych 11 formacji przyznała w poszczególnych kategoriach następujące nagrody:

  • szkoły podstawowe (klasy I-III):
    I miejsce – „JEDYNECZKI”  (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) – Krakowiak sądecki
    II miejsce – „NIEZAPOMINAJKI” (SP w Radgoszczy) – „Gorączka sobotniej nocy”
    III – „ISKIERKI” (PSP w Smęgorzowie) – „Marsz Radeckiego”
    Wyróżnienie – „GWIAZDECZKI”  (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) – Samba brazylijska
  • szkoły podstawowe (klasy IV-VI):
    I miejsce – „AKCENT”  (SP w Radgoszczy) – „Dirty Dancing”
    II miejsce – Zespół Taneczny (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) – „Shape of You”
    III – „MAGIC”  (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) – „Rock and roll is king”
  • klasy VII i oddziały gimnazjalne:
    I miejsce ex aequo – „BASTET” (SP w Radgoszczy) – „Mistrzostwa świata 74 r.” i „FUEGO” (PSP nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej) – bez tytułu.
    II miejsce – Zespół Taneczny (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) – „Rock and roll”
    III miejsce – „EUFORIA” (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) – „Let’s twist again”.

Klasyfikacja generalna szkół biorących udział w przeglądzie (przyznawano wg następującej zasady: 10 pkt. za I lokatę, 5 za II, 3 za III, 1 za wyróżnienie):

  • szkoły podstawowe:
    I miejsce i puchar – Szkoła Podstawowa w Radgoszczy – 68 pkt.
    II – PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej – 37 pkt.
    III– PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej – 33 pkt.
  • szkoły ponadgimnazjalne – zrezygnowano z klasyfikacji z uwagi na 1 wykonawcę.

Organizatorzy przeglądu: Urząd Gminy w Radgoszczy i Dąbrowski Dom Kultury zapewnili wszystkim pamiątkowe dyplomy, a laureatom i wyróżnionym ufundowali nagrody rzeczowe i poczęstunek podczas eliminacji.
Patronat honorowy pełnili: Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej i Marek Lupa – Wójt Radgoszczy.

FOTOREPORTAŻ W GALERII DDK
%foto UMDT  %foto UMDT