Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska to jedna z największych imprez piłkarskich organizowanych w całej Polsce. Głównym celem tej imprezy jest promowanie wśród dzieci i młodzieży aktywności sportowej oraz zasada rywalizacji fair play. W rywalizacji biorą udział drużyny męskie oraz damskie w dwóch kategoriach wiekowych 10 – 11 lat oraz 12 – 13 lat.
W Dąbrowie Tarnowskiej etap gminny rywalizacji rozegrano w dniach od 12 do 17 września br.

W piątek 12 września 2014 roku na obiektach sportowych dąbrowskiego „Orlika 2012” drużyny chłopców w kategorii wiekowej 12 – 13 lat zainaugurowały eliminacje do turnieju.
Na murawie spotkało się aż siedem drużyn: Gimnazjum Nr 1 Dąbrowa Tarnowska, Gimnazjum Nr 2 Dąbrowa Tarnowska, Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim, Szkoła Podstawowa w Luszowicach, Szkoła Podstawowa Nr 1 Dąbrowa Tarnowska, Gimnazjum w Radgoszczy, Szkoła Podstawowa Nr 2 Dąbrowa Tarnowska.
Mecze rozegrano w dwóch grupach, w systemie każdy z każdym.
Do półfinałów awansowały dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.

Wyniki rywalizacji :

Grupa A
SP Luszowice – SP Nr 1 Dąbrowa Tarnowska 0:1
Gruszów Wielki – Gimnazjum Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej 0:0
SP Luszowice – Gruszów Wielki 0:0
SP Nr 1 Dąbrowa Tarnowska – Gimnazjum Nr 1 Dąbrowa Tarnowska 0:0
Gimnazjum Nr 1 Dąbrowa Tarnowska – SP Luszowice 0:0
SP Nr 1 Dąbrowa Tarnowska – Gruszów Wielki 0:1

Grupa B
Gimnazjum Nr 2 Dąbrowa Tarnowska – SP Nr 2 Dąbrowa Tarnowska 5:0
SP Nr 2 Dąbrowa Tarnowska – Gimnazjum Radgoszcz 1:4
Gimnazjum Radgoszcz – Gimnazjum Nr 2 Dąbrowa Tarnowska 1:0

Półfinały:
Gruszów Wielki – Gimnazjum Nr 2 Dąbrowa Tarnowska 1:2
Gimnazjum Radgoszcz – SP Nr 1 Dąbrowa Tarnowska 2:1

Mecz o III miejsce
Gruszów Wielki – SP Nr 1 Dąbrowa Tarnowska 0:3

Mecz o I miejsce
Gimnazjum Radgoszcz – Gimnazjum Nr 2 Dąbrowa Tarnowska 0:2

I miejsce – Gimnazjum Nr 2 Dąbrowa Tarnowska, w składzie: Lizak Dawid, Ziemian Mariusz, Florek Przemysław, Cygan Filip, Mróz Karol, Jaworski Jakub, Bąba Jakub.
II miejsce – Gimnazjum Radgoszcz, w składzie: Mazur Tomasz, Żurawski Bartosz, Kuta Maksymilian, Zieliński Tomasz, Marnik Eryk, Giża Dominik, Błocho Przemysław, Kania Dominik, Kułaga Radosław, Powroźnik Karol.
III miejsce
– SP Nr 1 Dąbrowa Tarnowska, w składzie: Kotwa Jakub, Kędzierski Michał, Grabka Adrian, Moździerz Karol, Skrzyniarz Krystian, Piątek Karol, Chudy Marcin, Cygan Jakub, Wójcik Eryk.
IV miejsce – Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim
V miejsce – Gimnazjum Nr 1 Dąbrowa Tarnowska
VI miejsce – Szkoła Podstawowa w Luszowicach
VII miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 Dąbrowa Tarnowska

W środę 17 września br. walczyły drużyny chłopców w kategorii wiekowej 10 – 11 lat.

W zmaganiach udział wzięło pięć zespołów: Szkoła Podstawowa w Luszowicach, Dąbrowskie Towarzystwo Sportowe, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, Szkoła Podstawowa w Lipinach oraz Szkoła Podstawowa Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Mecze rozegrano w systemie każdy z każdym:

Wyniki:
SP Luszowice – SP Nr 1 Dąbrowa Tarnowska 0:3
DTS – SP Nr 2 Dąbrowa Tarnowska 3:0
SP Lipiny – SP Luszowice 2:1
SP Nr 1 Dąbrowa Tarnowska – DTS 0:1
SP Nr 2 Dąbrowa Tarnowska – SP Lipiny 2:3
SP Luszowice – DTS 0:7
SP Nr 1 Dąbrowa Tarnowska – SP Nr 2 Dąbrowa Tarnowska 2:2
SP Lipiny – DTS 0:3
SP Luszowice – SP Nr 2 Dąbrowa Tarnowska 0:0
SP Nr 1 Dąbrowa Tarnowska – SP Lipiny 0:0

I miejsce – Dąbrowskie Towarzystwo Sportowe, w składzie: Mazurkiewicz Kacper, Fido Ernest, Anuszewski Bartłomiej, Lizak Bartosz, Jurczyk Bartosz, Ryczek Marcin, Łysik Norbert, Wałaszek Konrad, Michalec Jakub.
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Lipinach, w składzie: Płaczek Arkadiusz, Leżoń Jerzy, Gagatek Damian, Ptak Kamil, Kułaga Jakub, Seweryn Jerzy, Kurek Kacper, Mikus Jakub
III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 Dąbrowa Tarnowska, w składzie: Kaczor Jakub, Nimiec Kacper, Pochroń Jakub, Pogonowski Jakub, Sajdak Norbert, Pietryka Bartosz, Dziedzic Bartłomiej, Bezak Jakub, Minor Marcin, Dynak Sebastian
IV miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 Dąbrowa Tarnowska
V miejsce – Szkoła Podstawowa w Luszowicach

Pomiędzy wyznaczonymi terminami zaciętej rywalizacji chłopców o Puchar Premiera Donalda Tuska, przyszła pora na rozegranie meczy eliminacyjnych wśród dziewcząt.

15 września 2014 na obiekcie dąbrowskiego „Orlika 2012” stawiły się cztery drużyny żeńskie w kategorii wiekowej 10 – 11 lat: Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie, Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim, Szkoła Podstawowa Nr 2 Dąbrowa Tarnowska (I), Szkoła Podstawowa Nr 2 Dąbrowa Tarnowska (II).
Spotkania rozegrano w systemie „każdy z każdym”.

Wyniki rywalizacji:
SP Smęgorzów – SP Gruszów Wielki 3:0
SP Nr 2 Dąbrowa Tarnowska I – SP Nr 2 Dąbrowa Tarnowska II 2:0
SP Smęgorzów – SP Nr 2 Dąbrowa Tarnowska I 2:0
SP Gruszów Wielki – SP Nr 2 Dąbrowa Tarnowska II 1:0
SP Smęgorzów – SP Nr 2 Dąbrowa Tarnowska II 1:0
SP Gruszów Wielki – SP Nr 2 Dąbrowa Tarnowska I 0:0

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie, w składzie: Bobro Iwona, Ryczek Monika, Ryczek Barbara, Kowal Julia, Taraska Aleksandra, Miotła Natalia, Kardaś Klaudia, Przybyło Karolina, Kozaczka Joanna
II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 Dąbrowa Tarnowska (I) w składzie: Golonka Natalia, Idzik Aleksandra, Sikorska Emilia, Zając Joanna, Waśniowska Paulina, Kozyra Zuzanna, Niedźwiedzka Patrycja
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Guszowie Wielkim w składzie: Cur Justyna, Taraska Kinga, Trela Klaudia, Wójcik Karolina, Chalama Wiktoria, Łapa Ewelina, Michalczyk Wiktoria
IV miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 Dąbrowa Tarnowska (II)

Dzień później, we wtorek 16 września 2014, również na dąbrowskim kompleksie sportowym „Orlik 2012”, cztery drużyny dziewcząt w kategorii wiekowej 12 – 13 lat przystąpiły do rywalizacji w swojej kategorii wiekowej. Gimnazjum Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, Gimnazjum Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej i Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim walczyły o awans do dalszych rozgrywek w systemie każdy z każdym.

Wyniki rywalizacji:
SP Nr 2 Dąbrowa Tarnowska – Gimnazjum Nr 2 Dąbrowa Tarnowska 1:3
Gimnazjum Nr 1 Dąbrowa Tarnowska – Gruszów Wielki 5:0
SP Nr 2 Dąbrowa Tarnowska – Gimnazjum Nr 1 Dąbrowa Tarnowska 0:1
Gimnazjum Nr 2 Dąbrowa Tarnowska – Gruszów Wielki 0:0
SP Nr 2 Dąbrowa Tarnowska – Gruszów Wielki 1:1
Gimnazjum Nr 1 Dąbrowa Tarnowska – Gimnazjum Nr 2 Dąbrowa Tarnowska 1:0

I miejsce – Gimnazjum Nr 1 Dąbrowa Tarnowska w składzie: Miłkoś Oliwa, Kawa Aleksandra, Topór Karolina, Puła Sylwia, Benenowska Aleksandra, Leżoń Agnieszka, Machaj Kamila, Trzpit Łucja, Bartula Jagoda
II miejsce – Gimnazjum Nr 2 Dąbrowa Tarnowska w składzie: Ujek Anna, Drąg Monika, Wałaszek Aleksandra, Lech Natalia, Bączek Weronika, Dynak Patrycja, Wąż Sylwia, Burzec Natalia, Kmieć Klaudia, Rej Julia
III miejsce – Zespół Szkół Podstawowych i Gimnazjum w Gruszowie Wielkim, w składzie: Kaczmarczyk Natalia, Jurczyk Monika, Węgiel Wiktoria, Borek Monika, Kozaczka Gabriela, Rygielska Joanna, Michalczyk Sylwia, Dynak Marcelina, Pyzik Sylwia
IV miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 Dąbrowa Tarnowska .

Po zakończonych spotkaniach pan Jan Pisarski sędzia główny turnieju, wręczył zwycięzcom pamiątkowe nagrody. Zwycięskie ekipy otrzymały prawo do dalszej rywalizacji w V Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach.