Modlitewny maraton i rywalizacja fair play ponad 200 finalistów VII Międzygminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek to okazja do duchowej uczty dla rodzin, nauczycieli wykonawców i mieszkańców dwóch gmin: Dąbrowy Tarnowskiej i Radgoszczy w niedzielę 19 stycznia. Na scenie Dąbrowskiego Domu Kultury ponad 4 godziny walczono o puchary w finale festiwalu zorganizowanego przez Urząd Gminy w Radgoszczy oraz gospodarza „Sokoła”.

Nad przebiegiem wokalnej i muzycznej rywalizacji czuwała komisja w składzie: Łukasz Chmiel (Przewodniczący), Katarzyna Reczek, Mirela Kiełbasa, Jarosław Streb.

Wyniki finału Festiwalu Kolęd w poszczególnych kategoriach:

  • przedszkola – soliści
    I miejsce ex aequo – Kamila Cierpik (Przedszkole w Luszowicach) i Milena Zawiłowicz (Przedszkole w Radgoszczy)
    II miejsce – Oliwia Gawęda (Przedszkole nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
    III miejsce – Fabian Wąż (Przedszkole w Radgoszczy),

 

  • przedszkola – zespoły
    I miejsce – „BIEDRONECZKI” (Przedszkole nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
    II miejsce – Zespół wokalny (Przedszkole w Luszowicach
    III miejsce – „TEATRAŁKI” (Przedszkole w Radgoszczy),

 

 

  • szkoły podstawowe – klasy I-II, soliści:
    I miejsce – Magdalena Mol (SP nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej)
    II miejsce – Zofia Ciećko (SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
    III miejsce ex aequo – Martyna Cudak (SP w Zarzeczu Dużym) i Karolina Gumułka (SP w Luszowicach),

 

  • szkoły podstawowe – klasy III-IV, soliści:
    I miejsce – Dagmara Frąc (SP w Zarzeczu Dużym)
    II miejsce ex aequo – Kinga Fido (SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Julia Kupiec (SP w Radgoszczy)
    III miejsce – Adam Ciąbor (SP w Nieczajnie Górnej),

 

  • szkoły podstawowe – klasy V-VI, soliści:
    I miejsce – Kamila Motyka (SP w Radgoszczy),
    II miejsce – Patrycja Kędzior (SP w Zarzeczu Dużym),
    III miejsce – Tomasz Król (SP w Laskówce Chorąskiej),

 

  • szkoły podstawowe – klasy VII-VIII, soliści:
    I miejsce –Amelia Marszałek (SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
    II miejsce – Emilia Kowal (SP w Smęgorzowie)
    III miejsce – Karol Zawiślak (SP w Radgoszczy),

 

  • szkoły podstawowe – klasy I-III, zespoły:
    I miejsce – „JEDYNECZKI” (SP nr 1 w DT)
    II miejsce – „PĘDZIWIATR” (SP nr 2 w DT)
    III miejsce – „NIEZAPOMINAJKI” (SP w Radgoszczy),

 

  • szkoły podstawowe – klasy IV-VI, zespoły:
    I miejsce – „CANTATA” (SP w Nieczajnie Górnej)
    II miejsce – „RE MI DO” (SP nr 2 w DT)
    III miejsce – „TAKT” (SP w Zarzeczu Dużym),

 

  • szkoły podstawowe – klasy VII-VIII, zespoły:
    I miejsce – „STACCATO” (SP w Radgoszczy)
    II miejsce – „SIOSTRY” (SP w Nieczajnie Górnej)
    III miejsce – „DO RE MI” (SP nr 2 w DT)
    wyróżnienie – Duet Julia Marek i Kacper Orszulak (SP nr 1 w DT).

 

Nagrody i dyplomy wręczali w imieniu włodarzy obu gmin, składając przy okazji wszystkim najlepsze życzenia noworoczne, Renata Klimek – Kierownik Referatu Promocji i Kultury w UG w Radgoszczy oraz Paweł Chojnowski – Dyrektor DDK.

VII Festiwalu Koled w DDK 2020 8 Ponad cztery godziny wielbienia Jezusa w finałowej odsłonie VII Festiwalu Kolęd w DDK VII Festiwalu Koled w DDK 2020 7 Ponad cztery godziny wielbienia Jezusa w finałowej odsłonie VII Festiwalu Kolęd w DDK VII Festiwalu Koled w DDK 2020 6 Ponad cztery godziny wielbienia Jezusa w finałowej odsłonie VII Festiwalu Kolęd w DDK VII Festiwalu Koled w DDK 2020 5 Ponad cztery godziny wielbienia Jezusa w finałowej odsłonie VII Festiwalu Kolęd w DDK VII Festiwalu Koled w DDK 2020 4 Ponad cztery godziny wielbienia Jezusa w finałowej odsłonie VII Festiwalu Kolęd w DDK VII Festiwalu Koled w DDK 2020 3 Ponad cztery godziny wielbienia Jezusa w finałowej odsłonie VII Festiwalu Kolęd w DDK VII Festiwalu Koled w DDK 2020 2 Ponad cztery godziny wielbienia Jezusa w finałowej odsłonie VII Festiwalu Kolęd w DDK VII Festiwalu Koled w DDK 2020 1 Ponad cztery godziny wielbienia Jezusa w finałowej odsłonie VII Festiwalu Kolęd w DDK

 WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII DDK
fotogaleria 1 Ponad cztery godziny wielbienia Jezusa w finałowej odsłonie VII Festiwalu Kolęd w DDK