Znajdź w naszych wiadomościach
-
Wszystko o …
Sesje Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej
Przetargi i ogłoszenia różne
Jednostki
Nowoczesna Administracja Samorządowa
Przydatne linki …
Szkoły
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich
-
Archiwum aktualności
Archiwum wiadomości
.
Polityka prywatności
sie27

Zdjęcia oraz materiały wideo na bibliotecznym Facebook’u promowały czytelnictwo, docierały do nowych odbiorców i zapraszały ich do dąbrowskiej Książnicy, a dotychczasowych użytkowników skłaniały do podtrzymywania kontaktu z biblioteką. Wakacyjną aktywnością online było też włączanie się w popularne w ostatnim czasie internetowe wyzwania, np. „16 wersów challenge” polegające na ułożeniu wiersza z tytułów książek czy wyzwanie „7 dni i 7 okładek bez recenzji”, które polegało na wrzucaniu do internetu zdjęć polecanych przez bibliotekarzy książek. Każde z tych wyzwań opierało się na wzajemnych nominacjach przez biblioteki.
Oddział dla Dzieci przeprowadził w lipcu “Wakacje w bibliotecznej „sieci””. Bibliotekarki nagrywały podejmowane przez siebie wyzwania, na które głosować mogli użytkownicy Facebooka. Ponadto udostępniano takie aktywności jak: interaktywna bajka o Biblosmoku, gry planszowe związane z książkami, escape room online, podczas którego gracze próbowali swoich sił w wydostaniu się z zamkniętej biblioteki czy autorski teatrzyk kamishibai. Z kolei przez miesiąc sierpień dzieci mogły zapoznać się z twórczością Jana Brzechwy (w miesiącu urodzin pisarza) poprzez różne aktywności: zwykłe kolorowanki, jak i te numeryczne lub zabawę „znajdź różnice”. Ponadto stałym elementem działalności na profilu facebookowym książnicy stały się akcje popularyzujące czytelnictwo podczas celebrowania świąt tradycyjnych i tych nietypowych: Wielki Dzień Pszczół, Dzień Miłośników Książek, Światowy Dzień Słonia, Dzień Pozytywnie Zakręconych, Światowy Dzień Fotografii czy Święto Brokatu.
Biblioteka wzięła także udział w „GaszynChallenge”, czyli internetowym wyzwaniu wspomagającym działania charytatywne.
W celu doskonalenia swoich umiejętności pracy w wirtualnej rzeczywistości pracownicy biblioteki zakwalifikowali się do udziału w szkoleniach online: „Wirtualne szkolenia=Realne kompetencje” organizowane przez Narodowe Centrum Kultury, a realizowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oraz „Biblioteka online: program szkoleniowy”, którego realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a dofinansowane zostało ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Kultura w sieci”. Podczas wciąż trwających warsztatów pracownicy biblioteki ulepszają swoje kwalifikacje w stosowaniu elektronicznych narzędzi, by poprzez nowe i kreatywne formy online pozostawać w stałym kontakcie z czytelnikami.
Biblioteka zakwalifikowała się również do kolejnej edycji akcji „Mała Książka Wielki Człowiek”, o czym dokładniej będziemy informować w najbliższym czasie.