W dopiero co wyremontowanej sali widowiskowej DDK, na nowo zbudowanej scenie zaprezentowali się młodzi wokaliści i muzycy w zespołach reprezentujących przedszola i szkoły gminy Dabrowa Tarnowska w eliminacjach VI Międzygminnego Festiwalu Kolęd (30.01).
Rywalizacja była bardzo wyrównana, a poziom, szczególnie wśród najstarszych solistów (klasy VII-VIII i gimnazjalne) i w zespołach muzycznych (I-VI), bardzo wysoki! Do konkursu zostało zgłoszonych 41 podmiotów (zespoły i soliści z 3 przedszkoli (miejskie: nr 1 i Ochronka, Smęgorzów) oraz 6 szkół gminnych (4 podstawowe: nr 1,2 i 3 z Dąbrowy Tarnowskiej, Nieczajny Górnej, Smęgorzowa, Żelazówki), wsumie blisko 200 młodych artystów.
Prezentacje konkursowe, trwające blisko 7 godzin (!) oceniała komisja w składzie: Barbara Marcinkowska (Przewodnicząca), Monika Kuta, Paweł Chojnowski.

Wyniki konkursu w poszczególnych kategoriach wiekowych:

  • przedszkola, zespoły:

I miejsce – „KRÓLICZKI” (Niepubliczne Przedszkole – Ochronka w Dąbrowie Tarnowskiej)
II miejsce – „SMEFRY” (Publiczne Przedszkole nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej),

  • przedszkola, soliści:

I miejsce – Aleksandra Pyzik (Publiczne Przedszkole nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej),
II miejsce – Maciej Walczak (Niepubliczne Przedszkole – Ochronka w Dąbrowie Tarnowskiej)
III miejsce – Karolina Krawczyk (Publiczne Przedszkole w Smęgorzowie),

  • szkoły podstawowe – klasy I-II, soliści:

I miejsce – Zuzanna Witek (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
II miejsce – Magdalena Mol (PSP nr 3 w DT)
III miejsce – Judyta Kądzielawa (PSP nr 3 w DT),
równorzędne wyróżnienia: Paulina Chudy (PSP w Nieczajnie Górnej) i Aleksadra Kogut (PSP w Smęgorzowie),

  • szkoły podstawowe – klasy III-IV, soliści:

I miejsce – Marcin Gadziała (PSP w Smęgorzowie)
II miejsce – Katarzyna Toczek (PSP nr 1 w DT)
III miejsce – Agnieszka Surowiec (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żelazówce)
wyróżnienie – Zofia Garncarz (PSP nr 2 w DT),

  • szkoły podstawowe – klasy V-VI, soliści:

I miejsce – Emilia Kowal (PSP w Smęgorzowie)
II i III miejsce – nie przyznano,

  • szkoły podstawowe – klasy I-VI, zespoły:

I miejsce – „MUZA” (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
II miejsce ex aequo – „DO RE MI” (PSP nr 2 w DT) i „WESOŁE NUTKI” (ZS-P w Żelzazówce)
III miejsce – „JEDYNECZKI” (PSP nr 1 w DT),

  • szkoły podstawowe – klasy VII-VIII i gimnazjaliści, soliści:

I miejsce – Julia Kowal (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
II miejsce ex aequo – Daria Pyrcz i Julia Tatarczuch (obie – PSP nr 3 w DT)
III miejsce – Gabriela Mol (PSP nr 2 w DT)
oraz równorzędne wyróżnienia: Emilia Soja (PSP 2 w DT) i Aleksandra Toczek (PSP nr 1 w DT),

 gimnazja, zespoły:

I miejsce – Duet Julia Marek i Kacper Orszulak (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
II miejsce – nie przyznano
III miejsce ex aequo – „Cantata” (PSP w Nieczajnie Górnej) i „Experyment” (ZS-P w Żelazówce).

Dąbrowski Dom Kultury zapewnił wszystkim pamiątkowe dyplomy, poczęstunek oraz nagrody dla laureatów. Wszyscy zdobywcy miejsc I-III zostali zakwalifikowani do finału międzygminnego, który odbędzie się 2 lutego o godz.14:00 w DDK.
Wielki finał z udziałem laureatów eliminacji z dwóch gmin: Dąbrowy i Radgoszczy odbędzie się ponownie w sali kinowej DDK w saobotę 2 lutego o godz.14:00. Jego organizatorami są: gospodarz wyremontowanego obiektu i Urząd Gminy w Radgoszczy.