W piątek 28 maja br. w Szkole Podstawowej Nr 1 odbyło się uroczyste zakończenie konkursu „Mistrz Ortografii Powiatu Dąbrowskiego 2021”.  Była to już dwudziesta edycja tego edukacyjnego wydarzania. Tegoroczne zmagania ze względu na pandemię odbyły się w formie testu online, uczestniczyło w nich trzydziestu dwóch  uczniów w dwóch grupach wiekowych: klasy 4-6 i 7-8.
Na gali rozdania nagród samorząd powiatowy reprezentował Wicestarosta Powiatu Dąbrowskiego Krzysztof Bryk, a Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej zastąpiła Anna Jastrzębiec-Witowska z Referatu Promocji Urzędu Miejskiego
.

Uroczystość prowadziła Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Dorota Długoń  wraz z organizatorskimi konkursu, nauczycielkami p. Beatą Kwapień i p Ewą Baran.  Pani Dyrektor podsumowała w swoim wystąpieniu tę wyjątkową jubileuszową edycję oraz pogratulowała laureatom i wyróżnionym.

W gronie nagrodzonych i wyróżnionych uczniów znaleźli się:

KLASY 4-6
I miejsce:
Martyna Musiał (Szkoła Podstawowa w Oleśnie)
II miejsce: Piotr Wróbel (Szkoła Podstawowa w Słupcu)
III miejsce: Mateusz Wójcik (Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej)

DSC 0038 Mistrzowie ortografii w powiecie dąbrowskim z nagrodami DSC 0041 Mistrzowie ortografii w powiecie dąbrowskim z nagrodami DSC 0042 Mistrzowie ortografii w powiecie dąbrowskim z nagrodami DSC 0052 Mistrzowie ortografii w powiecie dąbrowskim z nagrodami DSC 0057 Mistrzowie ortografii w powiecie dąbrowskim z nagrodami DSC 0070 Mistrzowie ortografii w powiecie dąbrowskim z nagrodami DSC 0075 Mistrzowie ortografii w powiecie dąbrowskim z nagrodami DSC 0076 Mistrzowie ortografii w powiecie dąbrowskim z nagrodami

Wyróżnienia:
 Adrian Wąż (Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej))
Zuzanna Rogóz  (Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
Martyna Cieciura  (Szkoła Podstawowa w Szczucinie)
Tomasz Śpiewak  (Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)

DSC 0077 Mistrzowie ortografii w powiecie dąbrowskim z nagrodami DSC 0079 001 Mistrzowie ortografii w powiecie dąbrowskim z nagrodami DSC 0082 Mistrzowie ortografii w powiecie dąbrowskim z nagrodami DSC 0084 Mistrzowie ortografii w powiecie dąbrowskim z nagrodami DSC 0085 Mistrzowie ortografii w powiecie dąbrowskim z nagrodami DSC 0087 Mistrzowie ortografii w powiecie dąbrowskim z nagrodami DSC 0089 Mistrzowie ortografii w powiecie dąbrowskim z nagrodami

KLASY 7-8
I miejsce: Oliwia Bułat (Szkoła Podstawowa w Oleśnie)
II miejsce: Aleksandra Węc (Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej )
III miejsce: Izabela Houda (Szkoła Podstawowa nr 2 Dąbrowie Tarnowskiej)

DSC 0090 Mistrzowie ortografii w powiecie dąbrowskim z nagrodami DSC 0091 Mistrzowie ortografii w powiecie dąbrowskim z nagrodami DSC 0092 Mistrzowie ortografii w powiecie dąbrowskim z nagrodami DSC 0094 Mistrzowie ortografii w powiecie dąbrowskim z nagrodami DSC 0096 Mistrzowie ortografii w powiecie dąbrowskim z nagrodami

Wyróżnienia:
Martyna Początek (Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej)
Natalia Łachut (Szkoła Podstawowa w Szczucinie)
Patrycja Taraska  (Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie)
Karol Dobrowolski  (Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej)

DSC 0100 Mistrzowie ortografii w powiecie dąbrowskim z nagrodami DSC 0103 Mistrzowie ortografii w powiecie dąbrowskim z nagrodami DSC 0104 Mistrzowie ortografii w powiecie dąbrowskim z nagrodami

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym oraz dziękujemy nauczycielom za przygotowanie uczniów do udziału w naszym konkursie.